Dnia 8 stycznia na hali Śródmieście odbyły się Mistrzostwa Powiatu w badmintonie indywidualnie Igrzysk Dzieci. Nasza szkołę reprezentowali:

Klasa I

Weronika Gucwa

Hanna Antosiak

Klasa III

Tomasz Mikołajczyk

Po wielu pasjonujących pojedynkach awand do Finału Wojewódzkiego uzyskała Weronika Gucwa z klasy I . Serdecznie gratulujemy.

Boże Narodzenie to czas magii, radości i miłości. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na te święta. 19 grudnia w atmosferę świat Bożego Narodzenia naszych uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości wprowadzili uczniowie klas 3 i 5 przedstawiając jasełka. Dzieci w przepięknych strojach mogły kolejny raz ukazać wszystkim historie Maryi i Józefa. Sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów były przeplatane kolędami.

W tych wyjątkowych dniach chcemy wszystkim dzieciom , rodzicom i naszym przyjaciołom życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań.
Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd, grają anieli, świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…
Pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Dyrekcja oraz Nauczyciele PSP 3

Mistrzostwa Szkoły o Puchar Dyrektora w tenisie stołowym zakończyły się zwycięstwem Marcina Niestrój z klasy VIII . Serdecznie gratulujemy:-) Zawodu zostały zorganizowane w ramach programu Trzymaj Formę.

13 grudnia 2019 roku nasi uczniowie Hania Antosiak i Adaś Urbanowski reprezentowali naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim. Serdecznie gratulujemy występu:-)

W dniu 11 grudnia na zajęciach informatyki w klasach I- VIII SP uczniowie doświadczyli rzeczywistości wirtualnej.

Każdy mógł założyć okulary VR Play Station 4 / Virtual Reality/ i "zanurkować" w głębię oceanu lub zagrać w Beat Syber posługując się mieczami jak z filmu Star Wars.

Wszyscy świetnie się bawili i szkoda, że zajęcia trwały tylko jeden dzień

Dodatkowo, uczniowie z kl. I kodowali z użyciem naszego przyjaciela- robota Lego Boost.

W dniu 10.12.2019 uczniowie naszej szkoły po zaciętej rwalizacji zajęli I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych Ekologiczno- Sportowa Olimpiada dla szkół miasta Kędzierzyn- Koźle.
Reprezentacja szkoły:
Scarlett Mazurek
Carmen Mazurek
Emilia Kolanko
Nadia Długosz
Piotr Sofiński
Jakub Urbanowski
Marcel Kozubek
Pani Izabela Iwanejko

IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE,LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ
W dniu 09.12.19 r. w naszej szkole zrealizowany został projekt Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, którego celem jest kultywowanie jednej z piękniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia – wysyłanie kartek świątecznych do bliskich nam osób.
Realizatorkami projektu były panie Małgorzata Dera i Małgorzata Janecka. Uczniowie sami opracowywali i pisali życzenia świąteczne skierowane do kolegów i koleżanek.
Zachęcamy rodziców do pisania razem z dziećmi i wysyłania kartek z życzeniami dla rodziny lub znajomych. Uczniom sprawiło to dużo radości, przy redagowaniu życzeń dla innych, jak również kiedy sami byli odbiorcami karki.

Konkurs „Z jakiej książki to cytat?”

18 listopada w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole odbył się konkurs „Z jakiej książki to cytat?”.W konkursie wzięli udział uczniowie  klasy ósmej. Zadaniem uczestników było zapoznanie się z cytatem oraz odgadnięcie imienia i nazwiska autora. Poziom konkursu był wysoki i bardzo wyrównany. Nic więc dziwnego, że jury w składzie: p. Małgorzata Janecka i p. Ewa Grabińska-Pyrzyńska miało nie lada zadanie, żeby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie ilość zdobytych punktów (różnica 0,5p.) zdecydowała, że zwycięzcami konkursu zostali:  Paulina Bodzioch i Marcin Dogoda. Serdecznie gratulujemy!