Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Ignacego Mościckiego 14

Kędzierzyn-Koźle (os. Azoty)

77 481 27 36
  • baner_new.jpg

W dniu 8.11.2019 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania. Akcja edukacyjną ma na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat odżywiania i aktywności. Wszystkie klasy wspaniale przygotowały poczęstunek: były zdrowe tosty , zdrowe kanapki , owoce , warzywa i zdrowe desery. Śniadanie, podobnie jak cały jadłospis, powinno być urozmaicone, by dostarczać jak najwięcej różnorodnych składników odżywczych z różnych grup produktów spożywczych. Bardzo ważne są bez wątpienia warzywa i owoce, będące najbogatszym źródłem witamin oraz mikro- i makroelementów. Nie możemy też zapominać o nabiale, chudym mięsie czy zdrowych, głównie roślinnych tłuszczach. Jednak o poranku szczególne znaczenie mają produkty zbożowe. To one dostarczają cennej energii, której nasz organizm potrzebuje do rozbudzenia po nocnym spowolnieniu, co pozwala nam sprawnie funkcjonować przez kolejne godziny, bez ataków nagłego głodu. Dzięki temu łatwiej wytrwać w postanowieniach dotyczących utrzymania prawidłowego sposobu odżywiania. Oprócz tego, naturalne produkty zbożowe, głównie pełnoziarniste – zawierają błonnik, witaminy z grupy B oraz ważne minerały. Żadne zdrowe śniadanie nie może się bez nich obejść. Dziś z naszej szkoły na 100 % nikt nie wyszedł głodny:-) , a posiłki dostarczyly wszystkich elementów potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Oprócz poczęstunku była rozmowa na temat zdrowego odżywiania.