Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Ignacego Mościckiego 14

Kędzierzyn-Koźle (os. Azoty)

77 481 27 36
  • baner_new.jpg

Projekt edukacyjny „Ubierz się w książkę” czyli sleeveface

Co to jest sleeveface? To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Ten sposób obcowania z książką okazał się bardzo atrakcyjną formą realizowanego w naszej szkole programu promującego czytelnictwo. Uczniowie tą techniką wykonywali zdjęcia. Aranżowali tło i przestrzeń, projektowali strój do wybranej przez siebie książki. Poszukiwanie książkowych inspiracji mobilizowało również do zainteresowania się zbiorami bibliotecznymi. Był to projekt przeznaczony dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Wyróżnieni autorzy otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

Oto wyróżnione prace i ich autorzy.