Drodzy rodzice często słyszymy pytania ,, co robić gdy dziecko się nudzi?". Czas kwarantanny zdecydowanie uniemożliwił dzieciom kontakt z rówieśnikami, a co za tym idzie na bok odeszły wszystkie zabawy grupowe. W obecnym czasie dziecko samo musi ,,zagospodarować" swój czas wolny. Warto pomyśleć o tym aby ten czas był wykorzystany w sposób właściwy. Taki, który rozwinie kreatywność dziecka, poprawi jego możliwości manualne, zachęci do twórczego działania. Proponujemy państwu  zapoznanie się z ponad pięćdziesięcioma inspiracjami plastycznymi:

Propozycje zawarte w tym linku są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Są to zabawy plastyczne, które nie wymagają szczególnych uzdolnień. Każde dziecko może wybrać coś dla siebie. Zachęcamy, aby rodzic włączył się w plastyczne zabawy dziecka, stworzył razem z nim coś nowego. Wspólna praca daje dużo satysfakcji, umacnia więzi i poprawia relacje rodzinne.

Życzymy przyjemnej zabawy.