Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2021

4 września odbyła się się siódma edycja EUROPEJSKIEGO DNIA SPORTU SZKOLNEGO (ESSD) w Polsce. To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej i Azji!  W tym roku do obchodów dołączyła nasz szkoła. Nasi uczniowie od samego rana byli bardzo aktywno.

Wspólna sportowa rozgrzewka w świetlicy szkolnej rozpoczęła nasz dzień. Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali sie na boisko szkole gdzie odbyła się wspólna nauka tańca oraz zawody biegowe na 2021 m, podczas których wygrali...WSZYSCY- pokonując ten dystans.

W tym dniu podczas lekcji odbywały się ćwiczenia śródlekcyjne, które dzieciom bardzo przypadły do gustu.

Dzieci uciekają od kontaktów z rówieśnikami zamieniając je na komputer. Rzadziej widać młodych grających w różne gry sportowe, biegających, skaczących na skakance, dlatego też w naszej szkole wykorzystujemy każdy moment na ruch. Dzień ten miał na  celu promowanie zdrowego stylu życia oraz integrację społeczną podczas gier i zabaw.