TEKST I ZDJĘCIA : PSP nr 3 łączy tradycje z nowoczesnością | Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle (kedzierzynkozle.pl)

W tym wieku co niektórzy myślą o emeryturze, ale oni nadal siedzą w szkolnych ławkach i są w świetnej formie. PSP nr 3 obchodzi 65-lecie swojego istnienia. Placówka na osiedlu Azoty doskonale rozwija się łącząc tradycję z nowoczesnością.

Jubileusz był doskonałą okazją do podsumowań i wspomnień. Mury placówki ponownie przekroczyli emerytowani dyrektorzy i nauczyciele. Poza wspominkami wiele słów poświęcono przyszłości. Szkoła ma ambicje dalej się rozwijać wykorzystując swojej atuty. Są nimi nowoczesne pracownie komputerowe, gdzie zielone tablice zostały zastąpione przez interaktywne. Przepiękny i ogrodzony teren w połączeniu z bazą sportową sprzyja rozwojowi aktywności fizycznej, a rodzinna atmosfera zapewnia poczucie bezpieczeństwa wszystkim uczniom.

W uroczystości 65-lecia PSP nr 3 wzięli udział prezydent miasta Sabina Nowosielska, zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło, radny miejski Adam Oczoś, kierownik wydziału oświaty Bożena Jankowska oraz wielu innych znakomitych gości. Jubileusz swoimi występami wzbogacili uczniowie szkoły.

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie stoją, ciasto i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją, balon i w budynku

Więcej zdjęć :

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 Kędzierzyn-Koźle | Kedzierzyn-Kozle | Facebook

Facebook - kk24.pl

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Kopalni Guido i Luiza w Zabrzu.
Klasy I-VI uczestniczyły w zajęciach Bajtel Szychta . Bajtel Szychta to wyjątkowy event w formie zabawy, dzięki któremu dzieci mogły wcielić się w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią. Mali podopieczni otrzymali prawdziwy strój robotniczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć poznali realia pracy w kopalni, wykonali różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także brali udział w improwizowanej akcji ratowniczej. Bajtel Szychta to doskonały sposób na integrację grupy i wspólne spędzenie czasu.
W tym samym czasie uczniowie klasy VIII uczestniczyli w zajęciach ,,Kopalnia wynalazków ". Strefa Carnall to zrewitalizowana przestrzeń poprzemysłowa. W dawnych budynkach kopalnianych urządzone zostały m.in. wystawy poświęcone zagrożeniom, jakie czyhają na górników w kopalni, jak i samemu ratownictwu. Zobaczyliśmy tu, jak przez lata rozwijała się myśl technologiczna (od kaganka do współczesnej lampy górniczej), jak wyglądają i ile ważą aparaty ucieczkowe, a dzięki wirtualnej rzeczywistości przekonaliśmy się, jak niebezpiecznie jest pod ziemią. Trasa podziemna , która zwiedziliśmy z przewodnikiem oraz przejażdżka kolejką podwieszaną kończy nasz pobyt w Sztolni Luiza.
To był fantastyczny dzień i wiemy , że ciężka praca popłaca.
Więcej zdjęć: (1) Facebook
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób

18.10.2022 roku pani Sabina Nowosielska prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle wręczyła nagrody nauczycielom za pracę na rzecz rozwoju edukacji . Gratulujemy pani Izabeli Iwanejko , która została wyróżniona na uroczystej gali. Uroczystość odbyła się w Domu Kultury Twierdza w Koźlu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i w budynku

Już prawie połowa października... Dla ósmoklasistów to okres wytężonej pracy. Przygotowania do egzaminu trwają. Niedługo wystartujemy z dodatkowymi powtórkami z języka polskiego.
Warto zajrzeć na poniższe strony internetowe, by zapoznać się z harmonogramem egzaminu, czy z arkuszami z ubiegłych lat:

W naszej szkole dla starszej grupy wiekowej ruszają zajęcia fotograficzne. Moża będzie dowiedzieć się, co nieco o fotografii, poznać różne jej rodzaje - w tym fotografię makro, kulinarną, reklamową, portretową i wiele innych. Zajęcia będą prowadzone z uwzględnieniem aparatów jakie posiadają uczniowie (komórka, bądź aparat ,,tradycyjny").
Do dyspozycji zainteresowanych będzie przeznaczone mini studio fotograficzne z lampami i softboxami, oraz profesjonalny aparat.
Zapraszamy chętnych we wtorek o 14.30. Zajęcia prowadzi p. Anna Tobias.
A teraz troszkę prywaty kilka fotek p. Ani. 😉 (Więcej na instagramie anianna1111 ).
Myślę że następnym razem zaprezentujemy już Wasze artystyczne zdjęcia😊.

Może być zdjęciem w zbliżeniu przedstawiającym kwiat i przyroda