Dziś w związku ze zbliżającymi się wakacjami i tematem ,,Bezpieczne wakacje" uczniowie szkoły mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach warsztatowych z pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty poprowadzili uczniowie II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika : Emilia Szafarczyk , Franek Długosz Kuba Karbownik.
Przypomnieli uczniom, jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.
Opowiedzieli uczniom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Zademonstrowali na fantomie jak należy prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową.
Uczniowie bardzo dobrze zapamiętali wszystkie numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie napotkanego niebezpieczeństwa oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Ważną częścią spotkania był pokaz sposobu ułożenia w pozycji bezpiecznej oraz radzenia sobie w sytuacjach zadławienia. Uczniowie mieli możliwość spróbować na fantomie RKO.
Niezmiernie ważne informacje zdobyte podczas spotkania z pewnością sprawią, iż w przyszłości uczniowie naszej szkoły będą mieli większą odwagę do podjęcia odpowiednich czynnościw sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia człowieka.
Dziękujemy bardzo za to spotkanie!!!
Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób i w budynku